kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Białystok

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 81805

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-         stres związany z obsługą klientów zewnętrznych oraz z wykonywaniem zadań w zazwyczaj znacznych ograniczeniach czasowych,

-         obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-         praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera, urządzeń biurowych.

-         budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy

-         platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,

-         praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • Koordynuje prace wchodzące w zakres przygotowania projektów planów rzeczowo-finansowych wieloletnich i rocznych dla inwestycji będących na etapie prac przygotowawczych, zadań inwestycyjnych i utrzymaniowych związanych z realizacją programów rządowych
  • Koordynuje prace w zakresie prowadzenia monitoringu i sprawozdawczości dotyczącej planowania i finansowania zadań, analizuje realizację przedsięwzięć w stosunku do planu rzeczowo - finansowego, koordynuje wykorzystanie środków z planu przez właściwe komórki organizacyjne, informuje o konieczności podjęcia działań zaradczych oraz przygotowuje wnioski na potrzeby aktualizacji planów rocznych
  • Przygotowuje i aktualizuje dokumenty niezbędne w procesie planowania wymagane stosownymi przepisami oraz wytycznymi Centrali GDDKiA (m.in. programy inwestycyjne, karty projektów) przy współpracy z właściwymi komórkami merytorycznymi
  • Współpracuje z Centralą w ramach ustalania źródeł finansowania planu rzeczowo – finansowego, a także weryfikuje zgodność danych pomiędzy poszczególnymi dokumentami planistycznymi i sprawozdaniami
  • Współpracuje z komórkami organizacyjnymi biorącymi udział w procesie przygotowania oraz realizacji inwestycji
  • Weryfikuje rozliczenia zadań inwestycyjnych, przygotowane przez merytoryczne komórki organizacyjne
  • Opracowuje i uzyskuje materiały do wniosków o zapewnienie finansowania dla zadań przewidzianych do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej oraz opracowuje materiały do wniosków/umów o dofinansowanie zadań ze środków UE i inne dokumenty niezbędne w procesie pozyskiwania środków unijnych – w zakresie inwestycji współfinansowanych w ramach programów operacyjnych, innych instrumentów finansowych i z innych źródeł w sposób określony przez Centralę GDDKiA

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze planów rocznych i wieloletnich lub w obszarze finansowym
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office, a w szczególności programów Excel oraz Word
  • posiadanie kompetencji: zarządzanie personelem, zarządzanie zasobami, świadomość kosztów, zorientowanie na osiąganie celów, skuteczna komunikacja
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy o drogach publicznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B
  • Znajomość: podstawowych zagadnień technicznych oraz prawnych aspektów dotyczących procesów przygotowania i realizacji m.in. inwestycji drogowych, przepisów i wytycznych w zakresie projektów finansowanych w ramach środków UE oraz zasad finansowania zadań ze środków krajowych, analizy finansowej i ekonomicznej projektów, przepisów z zakresu ustawy prawa zamówień publicznych, zasad prowadzenia monitoringu i sprawozdawczości zadań Oddziału