kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Białystok

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 82009

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-         praca w terenie.

-         krajowe wyjazdy służbowe

-         obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-         praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera, urządzeń biurowych.

-         budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy

-         platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,

-         praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • Opiniuje dokumentacje projektowe dla Systemów Zarządzania Ruchem w celu zachowania ich funkcjonalności zgodnie z wytycznymi Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem oraz wymaganiami technicznymi dla inwestycji realizowanych w ramach programów rządowych
  • Koordynuje i kontroluje działania związane z wdrażaniem nowych rozwiązań służących do utrzymania dróg, zarządzania i sterowania ruchem (m.in. Krajowego Systemu Poboru Opłat Elektronicznych, Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem, systemów osłony wizyjno – meteorologicznej dróg, systemów wstępnej preselekcji wagowej)
  • Kontroluje istniejące urządzenia systemów zarządzania ruchem i osłon meteorologicznych, systemów łączności alarmowej oraz przygotowuje materiały do postępowań przetargowych
  • Koordynuje działania w obszarze współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem w zakresie komunikatów wyświetlanych na znakach zmiennej treści
  • Przygotowuje i opiniuje materiały dla Centrali dotyczące Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe inżynierskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania ruchem lub zarządzania drogami lub budową dróg lub projektowania dróg lub inne związane z ruchem drogowym i działaniem na rzecz bezpieczeństwa ruchu
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość przepisów dot. dróg publicznych i ochrony pasa drogowego
  • wiedza i umiejętności w zakresie działania w sytuacjach trudnych i radzenia sobie ze stresem
  • obsługa komputera (pakiet MS Office)
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • znajomość zagadnień z zakresu inżynierii ruchu oraz informatycznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe