kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Białystok

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 82294

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-         praca na tym stanowisku związana jest z odbywaniem wyjazdów służbowych,

-         praca w trudnych warunkach (na wysokości, nad wodą, pod ruchem, w pobliżu trakcji elektrycznej, na urządzeniach rewizyjnych), praca w terenie

-         obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas przeglądu obiektów a także pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-         praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera, urządzeń biurowych.

-         budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy

-         platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,

-         praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

-         podczas pobytu w terenie, konieczność przebywania na wysokościach, pod ruchem i w hałasie.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy dotyczące realizacji zadań mostowych, w zakresie przebudowy remontów oraz ochrony drogowych obiektów inżynierskich, kontroluje wykonawstwo robót w tym wykonuje zadania związane z realizacją programów rządowych. Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie budów, przebudów, remontów oraz ochrony obiektów inżynierskich w tym wykonuje zadania związane z realizacją programów rządowych.
  • Weryfikuje i określa potrzeby w zakresie rzeczowym i finansowym na budowę, remonty, przebudowę i ochronę drogowych obiektów inżynierskich, w tym wykonuje zadania związane z realizacją programów rządowych.
  • Uzgadnia i opiniuje pod względem technicznym dokumentacje projektowe w zakresie drogowych obiektów inżynierskich oraz uczestniczy w Radach Technicznych w celu zapewnienia kompletności opracowań i prawidłowości rozwiązań projektowych w tym wykonuje zadania związane z realizacją programów rządowych. Współpracuje w zakresie przygotowania zadań mostowych oraz konsultuje i opiniuje proponowane zmiany technologiczne na etapie wykonawstwa robót w zakresie drogowych obiektów inżynierskich.
  • Bierze udział w odbiorach ostatecznych i pogwarancyjnych robót w zakresie drogowych obiektów inżynierskich.
  • Przygotowuje materiały przetargowe, opracowuje część techniczną dokumentacji przetargowych na potrzeby realizacji zadań mostowych.
  • Opiniuje wnioski o umieszczenie urządzeń obcych na drogowych obiektach inżynierskich oraz ustala warunki techniczne lokalizacji obiektów i urządzeń nie związanych z funkcjonowaniem drogi na tych obiektach.
  • Prowadzi ewidencję ilościowo-wartościową środków trwałych w zakresie drogowych obiektów inżynierskich.
  • Prowadzi sprawy i wykonuje czynności związane z przygotowaniem ochrony i ochroną przeciwlodową i przeciwpowodziową mostów. Współpracuje z komórką organizacyjną ds. Zarządzania Kryzysowego i Przygotowań Obronnych przy planowaniu i realizacji zadań na drogowych obiektach inżynierskich, finansowanych ze środków na realizację zadań specjalnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe mostowe lub drogowo-mostowe lub budowlane
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zagadnień związanych z projektowaniem obiektów mostowych lub/i budową obiektów mostowych lub/i utrzymaniem obiektów mostowy

  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość przepisów w zakresie budowy i utrzymania drogowych obiektów inżynierskich oraz Prawa Zamówień Publicznych i Praw budowlanego
  • umiejętność obsługi komputera – pakiet MS Office
  • KOMPETENCJE: • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, • rzetelność, • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, • współpraca, • komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie Prawa Budowlanego oraz Prawa Zamówień Publicznych
  • uprawnienia budowlane w specjalności mostowej lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
  • przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - posiadanie aktualnego zaświadczenia
  • znajomość sieci drogowej i podziału administracyjnego obszaru działania Oddziału