kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku miejsce pracy: Białystok

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 90126

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno- biurowa

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej, praca wymaga sprawności obu rąk

  • użytkowanie elektrycznych urządzeń  biurowych (drukarka, kserokopiarka, niszczarka)

  • zadania wykonywane w siedzibie oraz poza siedzibą Izby

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • stanowisko pracy znajduje się na  parterze budynku

  • stanowisko pracy wyposażone jest w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych z obsługą komputera

  • oświetlenie sztuczne i naturalne

  • stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych oraz niesłyszących i głuchoniemych

  • węzeł sanitarny nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo

  • występują bariery architektoniczne: budynek jest jednopiętrowy, brak windy

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach

  • szerokość głównych drzwi wejściowych, drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych na parterze jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

  • przed budynkiem urzędu jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej ruchowo

Zakres zadań

  • Wykonuje audyty środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz innych źródeł zagranicznych, opracowuje wyniki tych audytów
  • Opracowuje projekty protokołów z audytu, podsumowań ustaleń, sprawozdań oraz innych dokumentów niezbędnych podczas prowadzenia czynności i wystąpień do jednostek podlegających badaniu
  • Sporządza dokumentację roboczą z przeprowadzonych czynności
  • Koordynuje pracę zespołu audytowego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze audytu lub kontroli środków publicznych
  • znajomość przepisów z zakresu prawa unijnego i krajowego dotyczącego funduszy strukturalnych oraz pomocy finansowej z UE i innych źródeł zagranicznych, finansów publicznych, rachunkowości oraz zamówień publicznych
  • Znajomość zagadnień z zakresu międzynarodowych standardów audytu oraz metod i technik audytu
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Dokonywanie interpretacji i wykładni przepisów prawa
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność pracy w zespole
  • W jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej może być zatrudniona albo pełnić służbę osoba, która nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 1633), ani nie była ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • studia podyplomowe z zakresu audytu funduszy UE
  • znajomość jednego z podstawowych języków roboczych KE (angielski lub niemiecki lub francuski) na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu
  • znajomość zagadnień z zakresu audytu IT