kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku miejsce pracy: Białystok

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku
Podlaski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 117040

Warunki pracy

  • praca biurowa wykonywana przy monitorze ekranowym;

  • narzędzia i materiały pracy: zestaw komputerowy z oprogramowaniem, kserokopiarka, niszczarka, skaner, telefon;

  • praca wykonywana w pozycji siedzącej;

Miejsce i otoczenie organizacyjno -techniczne:

  • praca na I piętrze;

  • budynek nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo - brak wind i podjazdów oraz toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych;

  • oświetlenie naturalne/ stuczne;

Zakres zadań

  • wprowadza dokumenty księgowe w celu rejestracji zdarzeń finansowo- gospodarczych w jednostce;
  • dekretuje dokumenty księgowe w celu prawidłowego zakwalifikowania wydatków i dochodów do poszczególnych paragrafów;
  • dokonuje zapisów w księgach rachunkowych przy użyciu programu komputerowego na kontach analitycznych i syntetycznych;
  • prowadzi sprawozdawczość finansową i budżetową z zakresu działania jednostki w określonych przepisami terminach;
  • kontroluje dowody księgowe w celu stwierdzenia prawidłowości zapisu na kontach;
  • uzgadnia salda kont syntetycznych i analitycznych na koniec miesiąca w celu uzgodnienia ksiąg rachunkowych;
  • sporządza oraz nalicza listy płac pracowników jednostki, sporządza i nalicza dodatkowe listy wynagrodzeń pracowników (nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, umowy zleceń), dokonuje potrąceń z tytułu zajęć komorniczych;
  • prowadzi kartoteki wynagrodzeń oraz karty zasiłkowe;
  • dokonuje obliczeń miesięcznych składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne oraz fundusz pracy i sporządza deklaracje rozliczeniowe;
  • sporządza miesięczne raporty ZUS RSA, ZUS RCA, ZUS DRA w celu przekazywania aktualnych informacji do ZUS oraz formularze zgłoszeniowe zatrudnionych pracowników;
  • nalicza zaliczki podatku dochodowego oraz sporządza miesięczne i roczne deklaracje podatkowe;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego pracy w jednostce finansów publicznych;
  • Znajomość ustaw: o rachunkowości, o finansach publicznych, o sprawozdawczości finansowej, podatku dochodowym od osób fizycznych;
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej;
  • Znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych;
  • Praktyczna wiedza nt. zagadnień związanych z rachunkowością budżetową oraz zasad księgowości;
  • znajomość ustawy kodeks pracy;
  • umiejętność obsługi komputera i programów płatniczych oraz urządzeń biurowych;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa systemu: TREZOR, NBP, KADRY I PŁACE

Pozostałe oferty pracy w firmie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku
w firmie: , Wybierz
Etat Inspektor w firmie: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku miejsce pracy: Sokółka 09-05-2023
Etat Inspektor w firmie: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku miejsce pracy: Białystok 09-05-2023

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 07-03-2023
Wyświetleń: 90