kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Białystok

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 83559

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-      praca biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz.,

-      obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

-      krajowe wyjazdy służbowe,

-      praca w terenie, w trudnych warunkach środowiskowych,

-      praca w bezpośrednim otoczeniu ruchu drogowego,

-      prowadzenie samochodu służbowego.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-      praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,

-      budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy

-      platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,

-      praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • Analizuje stan techniczny infrastruktury technicznej oraz innych urządzeń związanych z funkcjonowaniem drogi – w tym MOP
  • Współpracuje z komórkami organizacyjnymi Oddziału oraz z Kierownikami Projektów w zakresie rozwiązań problemów technicznych występujących m.in. w trakcie budowy (uzgodnienia, przygotowanie materiałów do porozumień, zgłoszeń robót budowlanych, uzyskania warunków technicznych) ), w celu właściwej i terminowej realizacji inwestycji przy realizacji zadań inwestycyjnych związanych z rozbudową, budową, przebudową, remontem dróg oraz innych zadań inwestycyjnych w ramach programu budowy dróg krajowych, programu bezpieczna infrastruktura drogowa. Wykonywanie zadań związane jest z realizacją programów rządowych.
  • Opiniuje, przygotowuje treści umów, porozumień i propozycji korespondencji w zakresie urządzeń infrastruktury technicznej, współpracuje z właściwymi wydziałami przy opracowaniu Opisu Przedmiotu Zamówienia, elementów SIWZ, oraz negocjuje zapisy uzyskiwanych warunków technicznych
  • Współpracuje z Rejonami, innymi Wydziałami, Gminami oraz gestorami sieci w zakresie utrzymania infrastruktury technicznej
  • Prowadzi sprawy dotyczące protestów społecznych związanych z utrzymaniem urządzeń technicznych oraz inwestycjami w zakresie urządzeń infrastruktury technicznej, na podstawie posiadanej dokumentacji i wiedzy oraz zawartych umów utrzymaniowych
  • Przeprowadza kontrolę dróg utrzymywanych, w tym w systemie „Obszarowym”
  • Opiniuje wystąpienia o wydanie warunków technicznych dla urządzeń infrastruktury technicznej w zakresie przebudowy i budowy urządzeń oraz przyłączenia do sieci
  • Prowadzi sprawy związane z utrzymaniem infrastruktury technicznej na parkingach przeznaczonych dla obsługi podróżnych - MOP

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe inżynierskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie urządzeń infrastruktury technicznej, wykonywanie lub projektowanie prac wielobranżowych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów w zakresie: budowy dróg, branży gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej, prawa budowlanego, specustawy.
  • Umiejętność biegłej obsługi programów komputerowych (pakiet Office).
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Uprawnienia do projektowania lub wykonawstwa w zakresie specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym