kandydatów

Etat Naczelnik wydziału

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Białystok

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik wydziału
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 115208

Warunki pracy

Warunki pracy:
- praca biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz.,
- stres związany z wykonywanymi czynnościami,
- obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy
monitorach ekranowych,
- prowadzenie samochodu służbowego,
- częsta obsługa klientów wewnętrznych i zewnętrznych,
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń
biurowych,
- budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki
pracy
- platforma dla osób niepełnosprawnych umożliwia dostęp do pomieszczeń na parterze,
brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrach, w tym do miejsca wykonywania
zadań,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • Kieruje i koordynuje pracę Wydziału w zakresie polityki personalnej, szkoleniowej, płacowej, socjalnej i organizacyjnej Oddziału, planuje, organizuje i nadzoruje pracę podległych pracowników, w tym nadzoruje właściwe wykonywanie zapisów dotyczących procedury przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, a także podejmuje działania zapewniające właściwy dobór kadry oraz rozwój zawodowy pracowników
  • Realizuje zadania wiązane z planowaniem i wykorzystaniem limitów środków finansowych (w tym środków pomocowych) przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe oraz inne zobowiązania wynikające ze stosunku pracy w Oddziale
  • Koordynuje, nadzoruje oraz w części osobiście realizuje sprawy kadrowe pracowników Oddziału, w tym związane z naborami i służbą przygotowawczą
  • Nadzoruje planowanie potrzeb szkoleniowych oraz prowadzenie spraw związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracowników Oddziału
  • Nadzoruje wykorzystanie środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Współpracuje z właściwymi komórkami organizacyjnymi w sprawach związanych z organizacją i funkcjonowaniem Oddziału
  • Koordynuje proces sporządzania ocen pracowniczych członków korpusu służby cywilnej oraz indywidualnych programów rozwoju zawodowego we współpracy z komórkami organizacyjnymi
  • Nadzoruje sporządzanie sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej z zakresu zatrudnienia, fluktuacji kadr, czasu pracy

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi
  • Posiadanie uprawnień dostępu do informacji niejawnych lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość przepisów w zakresie prawa pracy, w tym kodeksu pracy, ustawy o służbie cywilnej, ustawy o pracownikach urzędów państwowych oraz aktów wykonawczych do ustaw
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office, w szczególności programów Excel i Word
  • Kompetencje: zarządzanie personelem, zarządzanie zasobami, świadomość kosztów, zorientowanie na osiąganie celów, organizacja pracy, skuteczna komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość obsługi kadrowych programów komputerowych wspomagających zarządzanie, w tym systemu SAP moduł HR
  • Prawo jazdy kat. B