kandydatów

Etat Asystent rodziny

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku miejsce pracy: Czarna Białostocka

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku
Asystent rodziny
Miejsce pracy: Czarna Białostocka
Numer: StPr/21/1545
OBOWIĄZKI:
- opracowywanie i realizacja planu pracy z rodziną oraz członkami rodziny- nakierowanie pomocy w poprawie sytuacji życiowej- udzielanie pomocy w rozwiazywaniu rożnych problemów- wspieranie aktywności rodzin- motywowanie do podnoszenia kwalifikacji
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

wykształcenie wyższe lub srednie ( art. 12 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; prawo jazdy kat. B Asystentem rodziny może być osoba, która:a) posiada wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna lubb) posiada wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2020 r. poz. 821) i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lubc) posiada wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Zakres programowy szkolenia, o którym mowa wyżej został określony w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń na asystenta rodziny (Dz. U. z 2011 r. Nr 272 poz. 1608);d) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;e) wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;f) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;g) posiada obywatelstwo polskie;h) posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.5. Pożądane cechy i kompetencje asystenta rodziny:a) podstawowa znajomość ustawy o pomocy społecznej, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem;b) wysoka kultura osobista;c) znajomość obsługi komputera i programów biurowych;d) umiejętność prowadzenia pracy z klientem, w szczególności z klientem trudnym;e) wiedza i doświadczenie w zakresie prawidłowego funkcjonowania rodziny;f) samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy;g) nieposzlakowana opinia;h) prawo jazdy kategorii B i możliwość użytkowania samochodu osobowego do celów służbowych.

Miejsce pracy:

Czarna Białostocka

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku