kandydatów

Etat Archiwista

Firma: Archiwum Państwowe w Białymstoku miejsce pracy: Białystok

Archiwum Państwowe w Białymstoku
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Archiwista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 101814

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych

  • stanowisko pracy usytuowane jest na parterze budynku

  • budynek uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz wymagań dostępności dla osób na wózkach inwalidzkich ( obecność wind, podjazdów)

Zakres zadań

  • udostępnia materiały archiwalne
  • udziela informacji o zasobie archiwalnym użytkownikom oraz udostępnia uzytkownikom pomoce ewidencyjno-informacyjne
  • realizuje wnioski złożone do czytelni w sprawie wykonania kopii ( cyfrowych i analogowych )
  • prowadzi ewidencję udostępniania archiwaliów oraz rejestr użytkowników czytelni
  • wypożycza reprodukcje materiałów archiwalnych z innych archiwów albo innych instutucji oraz do tych podmiotów
  • wypożycza materiały archiwalne na żądanie organów wymiaru sprawiedliwości
  • wykonuje kwerendy dla podmiotów i osób fizycznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie lub średnie branżowe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym oraz aktów wykonawczych do ustawy
  • umiejętność obsługi aplikacji biurowych ( Word, Excel)
  • umiejętność dobrej organizacji pracy
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • dokładność i sumienność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość języka rosyjskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego